Wielki błąd naukowy w 2. sezonie “Stranger Things”!Jeden z użytkowników portalu Reddit wskazał na spory błąd naukowy, jaki popełnili twórcy 2. sezonu Stranger Things.

Wygląda na to, że amerykańscy fani serialu Stranger Things oglądają produkcję tak wnikliwie, jak tylko się da. Już wcześniej informowaliśmy Was o tym, że na podstawie topografii Chicago wyliczono, iż niektóre ze scen musiałyby rozgrywać się… na środku jeziora Michigan. Teraz jeden z użytkowników portalu Reddit wskazał na inny błąd – tym razem związany z układem okresowym pierwiastków, zwanym potocznie tablicą Mendelejewa.

W drugim odcinku 2. sezonu widzimy lekcję na temat ludzkiego mózgu, którą prowadzi pan Clarke. W jednym z ujęć za jego plecami możemy dostrzec właśnie tablicę Mendelejewa. Problem polega na tym, że znajduje się na niej aż 9 pierwiastków, które odkryto dopiero po 1994 roku, a więc 10 lat po wydarzeniach ukazanych w produkcji. Są to: darmsztadt, roentgen, kopernik, flerow, nihonium, moscovium, liwermor, oganesson i tennessine – ostatnich z nich został odkryty w 2009 roku.
Źródło info i foto: NaEkranie.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.