Kręcą 10 sezon serialu “Ojciec Mateusz”

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Trwają zdjęcia do 10 sezonu serialu “Ojciec Mateusz”. Jesienią na antenie TVP1 zobaczymy odcinki wyreżyserowane przez Filipa Zylbera, Wojciecha Nowaka i… samego Artura Żmijewskiego. W nadchodzącym sezonie na widzów czeka sporo mrożących krew w żyłach historii – wystarczy wspomnieć eksplozje na ulicach Sandomierza, napad...  Czytaj więcej »

8. sezon “Rancza” wiosną 2014 roku

Telewizja Polska w zeszłym tygodniu rozpoczęła zdjęcia do ósmego sezonu hitowego serialu TVP1 “Ranczo”. Realizuje je Studio A. Nowe odcinki trafią na antenę Jedynki wiosną przyszłego roku. Lucy i Kusy w nowej serii będą musieli podjąć ważne decyzje życiowe – Lucy, czy zostaje na stanowisku wójta, Kusy, czy idzie dalej drogą sztuki. W życie plebanii po raz kolejny arbitralnie zaingeruje biskup – efektem będzie...  Czytaj więcej »

Będzie kolejny sezon “Blondynki”

Fani emitowanej w TVP 1 w 2010 roku “Blondynki” z Julią Pietruchą w roli Sylwii Kobus mają powody do zadowolenia. Powstanie kolejny sezon serialu! Jak zapowiedział właśnie dyrektor TVP1 Piotr Radziszewski, zdjęcia do drugiego sezonu “Blondynki” ruszą jeszcze w maju. Emisja dalszego ciągu przygód uroczej lekarki weterynarii, która przeniosła się z Warszawy na prowincję, by tu stawić czoła nowym wyzwaniom,...  Czytaj więcej »

TVP1 i Polsat królują w naziemnej telewizji cyfrowej

Wśród odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w marcu 2013 roku najchętniej oglądana była TVP1. Z kolei w grupie komercyjnej pierwsze miejsce zajął Polsat. Najwyższy wynik wśród stacji powstałych na potrzeby DVB-T odnotował Puls 2. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową w marcu 2013 roku liderem była TVP1, której udział w analizowanej grupie, po...  Czytaj więcej »

“Przepis na życie” traci widzów

Czwarty sezon “Przepisu na życie” obejrzało w średnio 2,49 mln widzów, czyli o 150 tys. osób mniej niż nadawany rok wcześniej trzeci sezon produkcji. TVN zajmuje drugie miejsce. Liderem w tym paśmie pozostaje Polsat z programem “Tylko muzyka”. Na podium znalazło się jeszcze TVP1 z nadawanym w tym czasie “Nad Rozlewiskiem” oraz serialem “Ranczo”. Według badań Nielsen Audience Measurement...  Czytaj więcej »

„Ranczo” straciło 640 tys. widzów, ale wciąż jest hitem!

Pierwsze trzy odcinki siódmego sezonu „Rancza” oglądało średnio 6,22 mln widzów. W porównaniu do poprzedniej edycji serial stracił 640 tys. widzów, ale i tak dał TVP1 pozycję lidera. Średnia oglądalność pierwszych trzech odcinków siódmej serii „Rancza” wyniosła 6,22 mln widzów, co przełożyło się na 34,71 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 26,27 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – pokazują dane...  Czytaj więcej »

“Anna German” hitem!

Pierwsze trzy odcinki nowego serialu „Anna German” obejrzało w Jedynce średnio aż 6,05 mln widzów. Stacja w czasie emisji biograficznej produkcji jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Średnia widownia trzech pierwszych odcinków nowego serialu TVP1 „Anna German” wyniosła aż 6,05 mln osób, co przełożyło się na 36,69 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 22,97 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika...  Czytaj więcej »

TVP1 liderem

W styczniu 2013 roku wszystkie główne stacje telewizyjne zanotowały spadki oglądalności. Najwięcej straciła TVP1, której jednak udało się obronić pozycję lidera rynku. Z kolei w grupie komercyjnej pierwsze miejsce zajął Polsat. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, w styczniu 2013 roku pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji zajęła telewizja TVP1. Względem...  Czytaj więcej »

Roszady w polskich serialach

W związku z nową ramówką telewizyjną, część z naszych rodzimych produkcji znika. Inne zostają przesunięte. Stacje telewizyjne jak jeden mąż przyspieszają emisję wiosennej ramówki. Nowe programy zobaczymy już w lutym. Najwcześniej zmiany wprowadza TVN i Polsat. Wystarczy wspomnieć nowość “Na językach” Agnieszki Szulim (TVN) oraz “Na krawędzi”, nowy serial Polsatu. TVP także nie zasypia gruszek...  Czytaj więcej »

2 mln widzów Tomasza Sekielskiego

Nowy, publicystyczny program Tomasza Sekielskiego, który niedawno zadebiutował na antenie TVP1 gromadzi 2 milionową widownię. Dziennikarz jest zadowolony z takiego wyniku, nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, program Sekielskiego “Po prostu”, po trzech wyemitowanych odcinkach gromadzi przed telewizorami średnio 2 mln widzów. Taki wynik daje stacji TVP1 trzecią pozycję w rynku,...  Czytaj więcej »

Śmierć nad rozlewiskiem

Małgosia Jantar (Joanna Brodzik) dowiaduje się, że Janusz (Bartek Kasprzykowski) nie żyje. Do Pasymia przyjeżdża terapeuta jej byłego kochanka, który zawiadamia ją o śmierci Janusza. Po przyjeździe Małgosi na Mazury to właśnie miejscowy dentysta zdobył jej serce. Związek Małgosi i Janusz nie przetrwał jego uzależnienia od alkoholu i zdrady Lisowskiego, który spędził noc z Mirką (Sylwia Arnesen). Janusz zakochał się...  Czytaj więcej »

Wielkie zmiany w “Komisarzu Alexie”?!

Szykują się wielkie roszady w serialu “Komisarz Alex”! Jak dowiedział się “Fakt”, w nowych odcinkach serialu, które zobaczymy wiosną w TVP1, widzowie pożegnają się z Kubą Wesołowskim (28 l.). Jego bohater zostanie uśmiercony, a miejsce głównego bohatera zajmie Antoni Pawlicki (30 l.). Mogłoby się wydawać, że ten serial nie może istnieć bez Kuby Wesołowskiego, który razem z tytułowym owczarkiem...  Czytaj więcej »

„Wszystko przed nami” przegrało z konkurencją

Nowy serial TVP1 „Wszystko przed nami” oglądało jesienią br. 1,53 mln widzów, co dało stacji dopiero czwarte miejsce w rynku. Produkcja obniżyła też widownię Jedynki o 850 tys. osób, a z reklam przyniosła 17,2 mln zł. Serial „Wszystko przed nami” nadawano w ramówce jesiennej od poniedziałku do czwartku o 18.20. Pokazane w okresie od 24 września do 19 grudnia br. odcinki śledziło średnio 1,53 mln osób, co przełożyło...  Czytaj więcej »

“Ranczo” walczy o rolnicze Oskary

Serial TVP1 ”Ranczo” ma wielką szansę na rolnicze Oskary, nagrody przyznawane przez Unię Europejską. Komisja Europejska nominowała polski serial “Ranczo” do nagród CAP COMMUNICATION AWARDS 2012. Produkcja TVP została zakwalifikowana do kategorii najlepszy innowacyjny projekt komunikacyjny dotyczący rolnictwa i rozwojowi obszarów wiejskich. Chodzi o kampanię promującą Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata...  Czytaj więcej »

Maciej Kurzajewski w “Kawie czy herbacie?”

Maciej Kurzajewski poprowadzi w piątki “Kawę czy herbatę?” – pisze portal Wirtualnemedia.pl. Piątkowe wydanie porannego programu TVP1 ma być lekkie w formie. Maciej Kurzajewski będzie zapraszać wybranych przez siebie gości. W pierwszym odcinku, który zostanie nadany 16 listopada, na kanapie zasiądą m.in. Tomasz Sekielski i Jarosław Kret. Pozostałe wydania programu będą prowadzić trzy pary: Agata Konarska...  Czytaj więcej »