Ogłoszono nominacje do Critics’ Choice Awards. “Kształt wody” faworytem



W środę ogłoszono nominacje do Critics’ Choice Awards. W kategoriach filmowych wielkim faworytem jest “Kształt wody”. Dzieło Guillermo del Toro zdobyło aż 14 nominacji.

Film zdystansował rywali. “Dunkierka”, “Czwarta władza”, “Lady Bird” i “Tamte dni, tamte noce” mają na swoim koncie zaledwie po osiem nominacji. “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” ma sześć szans na nagrody krytyków, a “Uciekaj!” – pięć.

Wśród produkcji telewizyjnych faworytem jest “Konflikt: Bette i Joan” z sześcioma nominacjami. Po pięć szans na statuetki mają: “Fargo” i “Wielkie kłamstewka”. “Glow” zdobyło cztery nominacje.

Poniżej znajdziecie listę nominacji w kategoriach kinowych.

FILM
“I tak cię kocham”
“Lady Bird”
“Czas mroku”
“Dunkierka”
“The Florida Project”
“Uciekaj!”
“Lady Bird”
“Czwarta władza”
“Kształt wody”
“Tamte dni, tamte noce”

AKTOR
Timothée Chalamet – “Lady Bird”
James Franco – “Disaster Artist”
Jake Gyllenhaal – “Niezwyciężony”
Tom Hanks – “Czwarta władza”
Daniel Kaluuya – “Uciekaj!”
Daniel Day-Lewis – “Nić widmo”
Gary Oldman – “Czas mroku”

AKTORKA
Jessica Chastain – “Gra o wszystko”
Sally Hawkins – “Kształt wody”
Frances McDormand – “Tamte dni, tamte noce”
Margot Robbie – “I, Tonya”
Saoirse Ronan – “Lady Bird”
Meryl Streep – “Czwarta władza”

AKTOR DRUGOPLANOWY
Willem Dafoe – “The Florida Project”
Armie Hammer – “Lady Bird”
Richard Jenkins – “Kształt wody”
Sam Rockwell – “Tamte dni, tamte noce”
Patrick Stewart – “Logan: Wolverine”
Michael Stuhlbarg – “Lady Bird”

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Mary J. Blige – “Mudbound”
Hong Chau – “Pomniejszenie”
Tiffany Haddish – “Girls Trip”
Holly Hunter – “I tak cię kocham”
Allison Janney – “I, Tonya”
Laurie Metcalf – “Lady Bird”
Octavia Spencer – “Kształt wody”

MŁODY AKTOR/AKTORKA
Mckenna Grace – “Obdarowani”
Dafne Keen – “Logan: Wolverine”
Brooklynn Prince – “The Florida Project”
Millicent Simmonds – “Wonderstruck”
Jacob Tremblay – “Cudowny chłopak”

OBSADA
“Dunkierka”
“Lady Bird”
“Mudbound”
“Czwarta władza”
“Tamte dni, tamte noce”

REŻYSERIA
Guillermo del Toro – “Kształt wody”
Greta Gerwig – “Lady Bird”
Martin McDonagh – “Tamte dni, tamte noce”
Christopher Nolan – “Dunkierka”
Luca Guadagnino – “Lady Bird”
Jordan Peele – “Uciekaj!”
Steven Spielberg – “Czwarta władza”

SCENARIUSZ ORYGINALNY
“Kształt wody”
“Lady Bird”
“I tak cię kocham”
“Czwarta władza”
“Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”
“Uciekaj!”

SCENARIUSZ ADAPTOWANY
“Lady Bird”
“Disaster Artist”
“Mudbound”
“Gra o wszystko”
“Cudowny chłopak”

ZDJĘCIA
“Blade Runner 2049″
“Dunkierka”
“Kształt wody”
“Mudbound”
“Lady Bird”

SCENOGRAFIA
“Kształt wody”
“Morderstwo w Orient Expressie”
“Dunkierka”
“Blade Runner 2049″
“Piękna i Bestia”
“Nić widmo”

MONTAŻ
“Czwarta władza”
“Baby Driver”
“Dunkierka”
“Kształt wody”
“Blade Runner 2049″

KOSTIUMY
“Blade Runner 2049″
“Nić widmo”
“Piękna i Bestia”
“Wonder Woman”
“Kształt wody”

CHARAKTERYZACJA
“Piękna i Bestia”
“Czas mroku”
“I, Tonya”
“Kształt wody”
“Cudowny chłopak”

EFEKTY SPECJALNE
“Blade Runner 2049″
“Dunkierka”
“Kształt wody”
“Thor: Ragnarok”
“Wojna o planetę małp”
“Wonder Woman”

ANIMACJA
“The Breadwinner”
“Coco”
“Gru, Dru i Minionki”
“LEGO BATMAN: FILM”
“Twój Vincent”

FILM AKCJI
“Baby Driver”
“Logan: Wolverine”
“Thor: Ragnarok”
“Wojna o planetę małp”
“Wonder Woman”

KOMEDIA
“I tak cię kocham”
“Disaster Artist”
“Girls Trip”
“I, Tonya”
“Lady Bird”

AKTOR W KOMEDII
Steve Carell – “Wojna płci”
James Franco – “Disaster Artist”
Chris Hemsworth – “Thor: Ragnarok”
Kumail Nanjiani – “I tak cię kocham”
Adam Sandler – “Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)”

AKTORKA W KOMEDII
Tiffany Haddish – “Girls Trip”
Zoe Kazan – “I tak cię kocham”
Margot Robbie – “I, Tonya”
Saoirse Ronan – “Lady Bird”
Emma Stone – “Wojna płci”

HORROR LUB FILM FANTASY & SF
“Blade Runner 2049″
“Uciekaj!”
“To”
“Kształt wody”

FILM ZAGRANICZNY
“120 uderzeń serca”
“Fantastyczna kobieta”
“Najpierw zabili mojego ojca”
“W ułamku sekundy”
“Thelma”
“The Square”

PIOSENKA
Evermore – “Piękna i Bestia”
Mystery of Love – “Lady Bird”
Remember Me – “Coco”
Stand Up for Something – “Marshall”
This Is Me – “Król rozrywki”

MUZYKA
“Kształt wody”
“Nić widmo”
“Czas mroku”
“Blade Runner 2049″
“Czwarta władza”
“Dunkierka”

Listę nominacji telewizyjnych znajdziecie TUTAJ.

Nagrody zostaną wręczone 11 stycznia, cztery dni po Złotych Globach.
Źródło info i foto: FilmWeb.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.